top of page

İspanya'dan Portekiz’de renovasyona 100 milyon €

İspanyollar Portekiz’de bina renovasyonu için 100 milyon euro’luk fon oluşturdu.

Bir İspanyol, bir Portekiz şirketi ile Andora Andbank Bankası, 100 milyonluk yatırım fonu lanse etmek için birleşti. Vesta Real Estate Fund isimli Fon ile daha önce de bu konuda ortak çalışma yapan iki şirket, Portekiz ve İspanya’da karlı gördükleri binaların rehabilitasyonunu artık daha büyük çapta gerçekleştirecekler.

4 yıldır çeşitli fonların desteğiyle renosvasyon işi yapan şirketler, girişimlerinin çok verimli geçmesine de dayanarak, artık yakaladıkları firsatları kaçırmamak için daha büyük çaplı bir modele geçmek için bu fonu oluşturduklarını belirttiler.

Her biri Lizbon merkezde olmak üzere 4 yılda renove ettikleri binalardan 80 milyon euro satış yapan İspanyol şirket, Portekiz’de bugün yaşanan gelişmeyi İspanya’da 30 yıl önce yaşadıklarını ve artık İspanya’da sadece Barselona ve Madrid’de değil , Bilbao veya Malaga’da dahi yenilenecek, oturulmayan, yatırım için alınacak tek bir yer bulunmadığını, oysa Portekiz’de büyük yatırım imkanları olduğunu ve aynı zamanda renovasyona verilen devlet yardımlarının da etkisiyle bu fırsatı değerlendireceklerini belirttiler.

Kaynak : https://www.google.com.tr/search?q=traduction+turc&rlz=1C1PRFI_enBE734BE734&oq=traduction&aqs=chrome.4.69i57j0l5.6512j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8


bottom of page